article image

Purustame 5 levinud müüti taimetoitluse kohta

04-11-2015   OM Uudised
facebook

1. november oli ülemaailmne taimetoitluse päev ja seega võib öelda, et kogu november on taimetoitluse kuu. Selle puhul toome välja viis müüti taimetoitluse kohta. Ja kes teab, võib-olla mõtled ka ise pärast nende lugemist rohkem selle peale, mis toitu sa oma kehale annad.

 

1. MÜÜT: Taimne valk on halvem kui loomne valk

MÜÜDIPURUSTAJA: „Inimestel ei ole suuremat vajadust loomsete valkude järele, kui on näiteks gorilladel või elevantidel, kellel on mõlemal palju suuremad lihased kui inimestel, kuigi on taimetoitlased,“ ütleb Brenda Davis, „Taimetoitlaseks saamise“ kaasaautor. Tegelikult saadakse aminohappeid taimedelt, mitte lihast. David rõhutab, et taimetoitlased, kes söövad erinevaid kaunvilju, pähkleid, seemneid, köögivilju, puuvilju ja teravilju osana tervislikust toitumisest saavad rohkem kui enam valku.

 

2. MÜÜT: Taimetoitlus on lastele ohtlik

MÜÜDIPURUSTAJA: Lapsed arenevad normaalselt, kui nad on taimetoitlased, võib öelda, et neil on isegi suurepärased tervise eelised. Toetudes Reed Mangelsile, kes kirjutas toitumisest raamatus „Lihtsalt taimetoitlane“, söövad taimetoitlastest lapsed rohkem puu- ja köögivilju, ja neil ei arene maitsemeel toiduainete jaoks nagu liha ja piimatooted, mis on seotud terviseprobleemidega hilisemas elus. Vastutustundlikud vanemad peavad lihtsalt otsima looduslikke vitamiinide ja mineraalainete allikaid ning peavad olema teadlikud päevasest kalorivajadusest vastavalt lapse eale. 

 

3. MÜÜT: Taimetoitlased hoolivad rohkem loomadest kui inimestest

MÜÜDIPURUSTAJA: Samal ajal kui taimetoitlased hoolivad loomadest, on nad mures ka paljude probleemidega, mis puudutavad inimesi. Taimetoitlus puudutab küsimusi liha ja piimatööstuse keskkonnakulude kohta, südamehaiguste, rahva tervise probleemide kohta seoses rasvumisega, ning nagu paljudes filmides on näidatud ka halbade tapamajade kohta, kus töötajatel on rohkem vigastusi kus üheski teises valdkonnas. Kas teadsid, et süües taimetoitu ühe päeva nädalas vähendab see sinu ökoloogilist jalajälge isegi rohkem kui süüa kohalikku päritolu toitu nädal aega. 

 

4. MÜÜT: Taimetoitlus on kallis ja ebamugav

MÜÜDIPURUSTAJA: Kastme väljavahetamine oma pasta peal või pitsakatte ja salatikomponentide väljavahetamine ei ole üldse raske ja sageli tuleb see ka odavam. Ja lisaks on olemas erinevaid rahvuslikke restorane, mis põhinevad enamjaolt taimetoitudest, näiteks India, Etioopia, Tai, Vietnam. Kui sul on vaja veendumiseks rohkem tõestusi, siis loe raamatut  "How to Eat Like a Vegetarian Even if You Never Want to Be One” („Kuidas süüa nagu taimetoitlane, isegi kui sa ei taha kunagi olla üks nendest“ - toim.), mis räägib sadadest lühiteedest ja lihtsatest lahendustest.

 

5. MÜÜT: Taimetoitlus on ebatervislik

MÜÜDIPURUSTAJA: Uuringud on näidanud, et taimetoitlastel on väiksem kolesteroolitase, kehamassiindeks ja triglütseriidide tase kui kõigesööjatel. Veelgi enam, Briti vähiteemalises ajalehes tehtud uuringus leiti, et taimetoitlastel on 45% väiksem tõenäosus haigestuda verevähki ja 12% väiksem võimalus haigestuda mistahes vähki. 

 

Allikas goodnet.org