article image

Supermaitsev roheline ja tervislik merevetikasalat!

28-11-2016   OM Kokaraamat
facebook

Kes meist ei tahaks, et head toidud valmiks kiirelt. Siin on taas üks väga maitsev ja kosutav salat, mis sobib hästi nii grill-liha kui ahjukala kõrvale ja mis siiani kõiki külalisi on pannud retsepti küsima. Tore on ka see, et salat ei vaja eraldi kastmetega maitsestamist ja seetõttu on madala kalorsusega aga väärtusliku sisuga. Merevetikad annavad oivalise maitse ja sisaldavad palju mineraale, vitamiine, kiudaineid ja valku.  

Siit see retsept siis tuleb.

Vaja läheb:

200g merevetikaid ( Goma Wakame- müüakse kas pakendis külmutatud kujul või jahutatuna, mõnes parema valikuga mereanni poes ka lahtisena kalaletist)
1 pikk kurk
2 avokaadot
pihutäis karulauku, murulauku, naati või muud rohelist, mis maitseb 
teravama elamuse otsijatel lisada 1/2 tsillikauna 

Kui sulle see kombinatsioon ei sobi, võid näiteks asendada kurgi ja avokaado porgandiga või jätta tsilli ära. Võid segada kokku ka oma aia salatilehed ja koriandri, mis maitseb samuti väga hästi. Katseta julgelt lisades seesamiseemneid või pähkleid. Wakame, mis on selle rohelise salati kandvaim osa, kannab hoolt selle eest, et salat tuleks oivaline. Kuna wakame on ise väga hea maitsega ning mahlane, siis pole vaja isegi õli või muid kastmeid lisada.

Haki, riivi või lõigu kurk, maitseroheline ja avokaado. Mina riivisin kurgist spetsiaalse noa abil spagetid. Sega kõik komponendid kokku ja salat ongi valmis. Serveeri jahedalt, siis lööb salati komponentide puhas ja värske maitse särama.

Head isu!