article image

Saladuslik granaatõun meie toidulaual

10-02-2018   OM Uudised
facebook

Granaatõuna rubiine meenutavad punased seemnekesed on nagu juveelid meie toidulaual ja see kuninglik vili kannab ka ise kroonitaolist moodustist, mis on paljude uurimuste arvates olnud eeskujuks kuningakrooni vormi loomisel. 

Granaadipuud teatakse juba antiikajast 5000 aasta eest. Seega on ta üks vanimaid kultuure üldse. Ühes viljas võib olla 400 - 700 seemet ja see on üks seemneterohkeim puuvili. Granaatõuna vilja pehme osa sisaldab kuni 14% suhkruid, kuni 9% õun- ja sidrunhapet, A,E ja C-vitamiini, park-aineid, tärklist, kiudaineid, kaaliumit ja antioksüdante.

Eriti suure väärtusega on mahl, milles on palju nii suhkruid (glükoosi, fruktoosi, sahharoosi), orgaanilisi happeid kui ka parkaineid.

Seemnetes leidub aga naissuguhormoonile östrogeenile analoogse toimega ühendit. Seega on seos viljatuse raviga tõesti olemas. 

Granaatõunal on meie tervisele järgmist pakkuda:    

- organismi taastav omadus 

- leevendab külmetushaigusi

- soodustab vereloomet

- tugevdab südant

- parandab näonahka
 - peletab kõhuvalu
 - tugevdab juukseid ja nende kasvu

- kustutab janu

- kiirendab seedimist

- alandab palavikku

 

NB! Kui poest granaatõuna valid, siis eelista tumeda värviga ja oma suuruse kohta raskemat. Mahla ostmisel jälgi, kas tegemist on täismahla, nektari või hoopis mahlajoogiga. Kui on tegu täismahlaga, siis tuleb alati lahjendada veega üks ühele.

 

Proovi ka seda: 

Granaatõuna kooretee

Vala 1 sl kuivatatud ja purustatud või 2 sl tooreid tükeldatud granaatõunakoori üle 1 kl veega. Keeda aeglasel tulel 30 minutit, kurnake. Võta 2 sl enne sööki 3 korda päevas.

 

Oled hätta jäänud granaatõuna puhastamisega? Vaata allpool lisatud õpetust:


Video